Monthly Archives: Вересень 2015

Спящий в мешке чудак или гений из Полтавы?

Он — малоизвестный ученый из Полтавы, по праву считающийся отцом космонавтики. Его имя в суеверной надежде нашептывали руководители проекта «Аполлон–11» во время первой высадки человека на Луну. На его Родину ездил сам Нил Армстронг перед полетом, дабы взять горсть земли на удачу. И ему же — одному из пионеров ракетной техники — пришлось жить и(…)

Детальніше...

Вчимося виживати в племені хунза

У Гімалаях живе унікальний народ – хунзи, середня тривалість життя яких … 120 років. Вони не знають хвороб і старості. У 40-50 років їх жінки виглядають як молоді дівчата, а в 65 років здатні народжувати; чоловіки ж навіть у 90 років легкі і рухливі, здатні проходити по 100 км в день.. Хунзи (хунзакути) – індоєвропейський народ,(…)

Детальніше...

1381рік … Як Полтава ханством була

Ім’я Батия назавжди увійшло у вітчизняну історію як символ жахів і катастроф під час завоювань. Маловідомий факт золотоординської історії полягає в тому, що вже прямий син Батия Сартак прийняв християнство і, за свідченнями істориків, був посвячений у диякони. Після смерті Батия (1255/1256) Сартак став правителем Золотої Орди, але по дорозі з Каракоруму помер (ймовірно, був(…)

Детальніше...

Яндекс.Метрика