Той хто написав «Три мушкетера», написав детектив про дочку полтавського генерала

 

article_19_2014_webОлександра Дюма називали вигадником – скорописцем , за своє життя він написав 647 творів на найрізноманітніші теми. Його цікавило все: історія, злочини, видатні люди і навіть рецепти іноземної кухні. Він намагався бути в гущі найважливіших подій, їздив по різних країнах Європи, виходив з повстанцями на вулиці Парижа, де його мало не вбили. Повертаючись додому, він сідав до столу і писав, писав, забуваючи про все. Його авантюрні романи були перекладені багатьма мовами світу, вони послужили основою для численних театральних постановок, художніх фільмів. Інтерес до його творчості не згас і в XXI столітті.

 

У 27 років Дюма став знаменитий та багатий. Він швидко зрозумів, що читачам цікаві відомі постаті минулого, які живуть пристрастями, люблять , страждають, гинуть. Своїх героїв – герцогів, графів, баронів – він наділяв різними якостями : кого відвагою, кого боягузтвом; жінок – чарівною красою. Один за одним, як з конвеєра виходили в світ романи : «Ізабелла Баварська», «Шевальє д’Арманталь» , «Три мушкетери».

Ім’я Дюма не сходило з вуст парижан. Редактори газет стояли до нього в чергу, благаючи дати їм перше право на публікацію його творів з продовженням. Публіка жадала Дюма! Він писав без перепочинку. Барвисто, авантюрно, захоплююче зображував історію Франції. За «Трьома мушкетерами» з’явилися «Двадцять років потому», «Віконт де Бражелон», «Королева Марго», «Графиня де Монсоро», «Сорок п’ять». У цей же час він створив серію книг під загальною назвою «Історія знаменитих злочинів», в яких розкрив завісу над таємницею правлячих дворів Англії, Німеччини, Італії і навіть Росії. У цикл під назвою «Історія знаменитих злочинів» увійшло 18 історичних новел, що оповідають про страшні злочини, вчинені особами з вищого світу.

Як відомо, Дюма цікавився і нашою історією, тому написав оповідання «Ванінка», яке увійшов до цієї збірки. Його сюжет заснований на справжніх історичних документах, в числі яких покази свідків, листи та протоколи слідства.
Ванінка – донька полтавського генерала Чермайлова. Генерал граф Чермайлов, після керування одним з великих міст в околицях Полтави, був відкликаний у Санкт-Петербург Павлом I. Він залишився вдівцем і жив з дочкою, яка успадкувала від матері не лише стан, красу, а й гординю, пишалася тим, що рід її бере початок від татарського полководця, який вторгся в XIII столітті до Малоросії разом з ордами Чингісхана. Вдівець, не в змозі був займатися вихованням дочки і тому найняв для неї англійську гувернантку, яка замість того, щоб збавити своїй вихованці пил, ще посилила в ній вроджений аристократизм. Поряд з іншими науками Ванінка успішно засвоїла одну: виявляти повне презирство до всіх, хто був нижче «її величі». Що стосується кріпаків, то вони були для неї лише бородатими скотами, істотно нижче її коней або собак, за яких вона, не замислюючись, віддала б життя будь-кого із кріпосних. Та незважаючи на жорстокість, і їй були властиві людські почуття, і їй було призначено любити і бути коханою молодим бідним аристократом Федором Ромайловим. Велика любов і пристрасть, штовхнула її на божевільний вчинок.

Оповідання «Ванінка» Дюма написав, ще мало знаючи про наші традиції, тому в ньому є багато вигаданих не властивих імен, епізодів і побутових неточностей, (наприклад, опис публічної порки батогом), але від цього абсолютно не псується загальне враження від прочитаного.

Талант письменника Олександра Дюма, автора безсмертних «Трьох мушкетерів» і «Графа Монте- Крісто», дозволив йому створювати захоплюючу прозу , яка тримає читача в напрузі до останньої сторінки. Здається, що вся людська мудрість полягає в двох словах: чекати і сподіватися.
Хто не читав « Історія знаменитих злочинів: Ванінка», обов’язково прочитайте. Це ж дивно, що навіть метра історичного жанру, француза Олександра Дюма, зацікавила особистість родом з Полтави, невеликого губернського міста, провінційного і чужого для когось, але такого рідного і дорогого для нас.

www.gazetapoltava.info