Камінь з відбитком ноги людини віком … 20 млн. років(!) знайшли під Гадячем!

Одного разу, в кар’єрі за містом , де цегельний завод видобуває глину, Микола Торяник , житель Гадяча , раптово наткнувся на камінь, який викликав у дослідника невимовне здивування. І було від чого : на камені – валуні, з червоного граніту, вагою 150 кг виднівся відбиток людської стопи ! Незвичайну знахідку геолог , довго нікому не показував , але коли оголосили акцію ” Сім природних чудес України ” , зважився пред’явити брилу організаторам . У результаті її включили в сотню дивовижних явищ природи України. Так на Полтавщині з’явився свій дивовижний артефакт.

А почалося все з того , що геолог за покликанням , вирішив створити на своєму подвір’ї сад з каменів. Валун , який привернув увагу , довелося відмивати від глини , і тільки після того на ньому з’явилася чітка вм’ятина , що нагадує слід людської ноги приблизно 40 -го розміру. Над слідом виявили невелике (до 8 см) утворення, назване вченими «Соломонової печаткою ». Це зліплені один з одним п’ять овалів , причому овали не однакові, а убувають по величині .

vidbitok_nogi«Надкамені» з заглибленнями , що нагадують сліди людини ( антропоморфні сліди ) відомі практично на всіх континентах – Європі та Азії , Африці та Америці. Зазвичай сліди заглиблюються у камінь на кілька сантиметрів. Часом їх контури здаються розмитими , а часом вони такі чіткі , що видно найменші опуклості і впадини стопи. Найчастіше на камені присутній один слід , але відомі валуни , на яких є по два і навіть три відбитки ноги або лапи. Якщо говорити про антропоморфних відбитках , то , як правило , це сліди босих ніг , але іноді здається , ніби на камінь « ступила » людина у взутті. Більшість слідів мають натуральні розміри (нога дорослого чоловіка , вузька жіноча ступня або ніжка дитини) , але зустрічаються і дуже великі . І всюди камені зі слідами оповиті легендами і переказами.

Фізичні властивості граніту не дозволяють залишати на ньому відбитків : «Граніт – не осадова порода , а магматична . Він плавиться при температурі більше тисячі градусів. Тому сліди не можуть утворюватися при затвердінні граніту. Залишити його вже на твердому камені теж неможливо. Граніт – крихкий , а не пластичний.

Екстрасенси , що дослідили гадяцький «слід» і весь валун , прийшли до висновку про його надзвичайно сильну енергетику. При цьому рівень радіаційного випромінювання – фоновий . Екстрасенси також з’ясували , що «слід» має власне потужне біополе незвичайної конфігурації .

Схожу знахідку виявили раніше в Коржевого Куті на Уманщині Черкаської області. Там у шматку граніту жителі знайшли відразу три відбитки людської стопи ! Два – лівої і правої ноги однакового розміру і один відбиток меншої ноги.

Великі – сліди належать жінці . Самий чіткий слід настільки добре зберігся , що видно б навіть відбитки кінчиків пальців. Поруч виявився відбиток собачої лапи.

Місцеві уфологи вважають , що уманський камінь – “привіт з далекого космосу ». Своє припущення вони обґрунтовують тим , що долина з вигляду схожа на гігантську воронку від ядерного вибуху. Крім того , на початку минулого століття уманські писарі не раз фіксували розповіді селян , які , хрестячись , говорили про « вогняні диски , що спускалися з неба , звідти виходили високі люди і розпитували дорогу».

Долина , в якій був виявлений камінь , дійсно має форму правильного півкола. По краям підносяться червоні скелі . Потрапити сюди можна по єдиній стежці. Внизу протікає струмок і коли розливається , закриває вхід у долину.

А як пояснюють ці та подібні їм сліди , які дослідники знаходять в самих різних куточках світу , консервативно налаштовані вчені ? Вони не вірять в інопланетян і мандрівників у часі. Одні вважають , що сліди були майстерно висічені в камені древніми людьми , інші вважають аномальні відбитки свідомою фальсифікацією .
І все ж , рукотворні вони чи природні ?

Для того щоб відповісти на це питання , заглибимося … в камінь. Його склад не завжди однорідний. Часто валуни містять в собі включення , які відрізняються кольором і структурою. Ці сторонні включення по – іншому піддаються вивітрюванню , утворюючи природні виїмки на камені. Варто їх трохи підправити , надаючи заглибинам форму стопи, і перед нами камінь – слідовик . Але кому знадобилося « виправляти» виїмки ? Є версія , що слідовики – це також своєрідні покажчики на стародавніх стежках або , що це порубіжні знаки , що розділяли в давнину володіння різних родових груп .

До того ж відомі камені , сліди на яких, визнані цілком не рукотворними . Один з найзнаменитіших серед них так званий «Слід Адама » на Цейлоні ( буддисти цей гігантський відбиток ноги на гранітній скелі приписують Будді , мусульмани – Магомета ) . У середині XIX століття в Південній Африці , на території нинішньої Ботсвани , подібний слід описав мандрівник Девід Лівінгстон : відбиток ноги можна було розгледіти у одного з колодязів. Місцеві жителі приписували його перший людині, що вийшла звідти на землю. Через півстоліття аналогічний слід був виявлений по сусідству , в Трансваалі .
Що ж, будемо сподіватися що ж і наш гадяцький слід – послання з далекого минулого .

sokrytoe.net ( використаний частково)